Péter Lichter (Maďarsko)

Maďarský experimentální filmař a filmový teoretik Péter Lichter (1984) studoval filmovou historii a teorii na univerzitě v Budapešti. Jeho found footage abstraktní filmy a lyrické dokumenty byly uvedeny na festivalech v Berlíně, Rotterdamu nebo Jihlavě (naposledy Filozofie hororu (část I): Etymologie, 2019). Je autorem několika filmovědných publikací.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít