Mads Ellesøe (Dánsko)

Mads Ellesøe (1977) je dánský filmař se zkušeností v novinovém i televizním zpravodajství. Působil jako ředitel oddělení mezinárodních dokumentů ve veřejnoprávní televizi DR. Ve své práci se zaměřuje na investigativu a sleduje témata globálního významu. Proslulost mu získal film The Child Soldier’s New Job (2016) o bývalých dětských vojácích zaměstnávaných soukromými vojenskými společnostmi.

Filmografie

  • The Campaign Against the Climate
    2020
  • The Child Soldier’s New Job
    2016

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít