Fotografie není k dispozici.

Lea Petříková (Česká republika)

Lea Petříková působí jako umělkyně a filmařka. Absolvovala FAMU a VŠUP, na FAMU pokračuje v doktorském programu. V roce 2020 získala za svůj doktorský výzkum první místo Jacques Derrida Prize pro mladé vědce v humanitních a sociálních vědách. Pravidelně vystavuje a její filmy se promítají na českých a světových festivalech (např. Alchemy Film and Moving Image Festival, Marienbad Film Festival, Athens Digital Arts Film Festival, MFDF Ji.hlava ad.) Samostatné výstavy měla např. v pražských galeriích etc., 35m2, Jedna dva tři, Pragovka Gallery nebo Mimochodem, v brněnské Monomach nebo v teplické Seumeho kapli.

Filmografie

  • Podle čaroděje
    2020
  • Sametová FAMU
    2019

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít