Maxim Pozdorovkin (Rusko)

Maxim Pozdorovkin is the director of four documentaries and multiple shorts. His films include Pussy Riot: A Punk Prayer (Sundance 2013 Jury Prize) and The Notorious Mr. Bout (Sundance 2014). His documentary Clinica de Migrantes (HBO) was nominated for a 2016 IDA award. Maxim holds a PhD from Harvard University for a dissertation about early propaganda. Next, Maxim is directing How To Rob Banks for Dummies, a hybrid documentary about cult video artist Joe Gibbons.

Filmografie

 • Our New President
  2018
 • The Truth About Killer Robots
  2018
 • Clínica de Migrantes: Life, Liberty, and the Pursuit of Happiness
  2016
 • The Notorious Mr. Bout
  2014
 • Pussy Riot - A Punk Prayer
  2013
 • Capital
  2010

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít