Anders Matthesen (Dánsko)

Dánský komik, herec, spisovatel a režisér. Stál u zrodu a natáčení hned několika animovaných a hraných celovečerních filmů. Mezi nimi je například divácky oblíbená animovaná komedie Terkel má problém z roku 2004. Jeho celovečerním režijním debutem je však komedie What Comes Around (2009). Animovaný film Kostkovaný Ninja byla natočený podle knihy, kterou sám napsal a byl vybrán do hlavní soutěže Mezinárodního festivalu animovaných filmů v Annency.

Filmografie

  • Checkered Ninja
    2019
  • What Comes Around
    2009

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít