Fotografie není k dispozici.

Selma Vilhunen (Finsko)

Finská scenáristka a režisérka vystudovala na Akademii umění v Turku. Prosadila se jako dokumentaristka např. oceňovanými snímky Moji sloníci z roku 2003 či Pony girls z roku 2008. Před svým celovečerním debutem Tyttö nimeltä Varp z roku 2016 se prosadila ve světě filmu krátkou komedií Pitääkö mun kaikki hoitaa? (Musím se o všechno postarat?), která získala nomina na Oscara.

Filmografie

 • Naivní mladé srdce
  2018
 • Pod ochrannými křídly
  2016
 • Nordic Factory
  2014
 • The Girl and the Dogs
  2014
 • Musím se o všechno postarat?
  2012

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít