Fotografie není k dispozici.

Tereza Daniell Adámková (Česká republika)

Tereza vystudovala scenáristiku a dramaturgii na JAMU v Brně, Centrum audiovizuálních studií na FAMU v Praze a absolvovala stáž na filmové akademii ve Vídni. Její videoinstalace Jedním dechem byla vybrána do finále výběru Jiné vize PAF 2015 (Festival filmové animace a současného umění) a obdržela hlavní cenu za experimentální film na festivalu "Zlatý voči" 2016. Mezi lety 2015 - 2020 Tereza vedla filmovou dílnu pro seniory v Inventuře, jejímž cílem je skrze filmové médium pozitivně proměňovat vnímání seniorů společností. V dokumentárním filmu Stopa v hlavě je téma péče ve stáří reflektováno v osobních příbězích aktivních účastnic filmové dílny. Tereza působila jako dramaturgyně dokumentů v České televizi a scenáristka a režisérka v Českém rozhlase.

Filmografie

  • Stopa v hlavě
    2020

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít