Fotografie není k dispozici.

Petra Seliškar (Slovinsko)

Petra Seliškar se narodila v Ljubljaně ve Slovinsku v roce 1978, vystudovala filmovou režii a produkci na Národní filmové akademii v Amsterdamu v Holandsku a magisterské studium dokončila na Sheffield Hallam University – Northern Media School ve Velké Británii. Dále pracovala jako filmová režisérka a producentka ve Slovinsku, Chorvatsku a Makedonii. V roce 2003 založila produkční společnost Petra Pan Film Production. Její dokument Babice revolucije se promítal na nejrůznějších filmových festivalech a zsíkal několik ocenění, včetně IDFA, filmového festivalu v Trieste, Zagrebdoxu a Filmového festivalu v Sarajevu.

Filmografie

 • Mama Evropa / Mother Europe
  2013
 • Mostar united
  2009
 • Babice revolucije / The Grandmothers of Revolution
  2006
 • Turkish Tea
  2004

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít