Fotografie není k dispozici.

Pedro Pires (Kanada)

After collaborating with François Girard and Robert Lepage, 1998 Emmy Award winner Pedro Pires directed the short films Danse Macabre in 2008 which won 43 awards internationally, and HOPE in 2010, which won a Telefilm Canada prize for Outstanding Canadian Short. In 2012, he partnered with Lepage again to co-direct the feature Triptych. The film received a Honorable mention of the Ecumenical Jury at the Berlinale International Film Festival. In 2019, he released his first documentary feature Alexandre le fou for which he acted as Producer, Writer and Director. The film won Best Editing in a Feature Length Documentary at the 2020 Canadian Screen Awards and was also nominated for Best Cinematography and Best Film.

Filmografie

  • Alexandre the Fool
    2019

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít