Fotografie není k dispozici.

Vasilij Šukšin (Rusko)

Vasilij Šukšin (1929 - 1974) byl ruský režisér, scenárista, herec a spisovatel. Působil v různých dělnických a rolnických profesích. Byl ředitelem večerní školy pro pracující. V období tzv. tání absolvoval moskevskou filmovou školu VGIK, obor režie (1960). Rok předtím vytvořil svou první filmovou roli. Paralelně se věnoval literatuře. Publikoval hlavně povídky, v nichž se zaměřoval na život obyčejných lidí, žijících většinou na venkově. Ke všem svým filmům napsal scénáře a hrál ve více než dvaceti filmech svých kolegů.

Filmografie

 • Červená kalina
  1974
 • Třesky plesky
  1972
 • Zvláštní lidé
  1969
 • Váš syn a bratr
  1965
 • Znám takového chlapíka
  1964

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít