Fotografie není k dispozici.

Jakub Kroner (Slovensko)

Jakub Kroner (nar. 1987, Bratislava) je synem herce Jána Kronera (nar. 1956) a divadelní a televizní dramaturgyně, scenáristky a producentky Adriany Kronerové; jeho dědečkem byl Jozef Kroner a tetou je herečka Zuzana Kronerová. Absolvoval Soukromou střední školu animované tvorby v Bratislavě a bakalářské studium v Ateliéru animované tvorby na Filmové a televizní fakultě VŠMU. Od dětství ho přitahovala animace, kreslil komiksy, účinkoval v dabingu, ve filmu i v rozhlase. V patnácti letech natočil první krátký film. V osmnácti letech začal natáčet celovečerní studentský snímek BRATISLAVAfilm, jenž se dostal i do kin a měl na Slovensku značný ohlas. Ten ještě překonal jeho další snímek Love, který se stal jedním z nejnavštěvovanějších domácích titulů v historii slovenské kinematografie.


Foto: Jaroslav Novák, tasr

Filmografie

 • Šťastný nový rok
  2019
 • LokalFilmis
  2015
 • Love
  2011
 • Bratislavafilm
  2009

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít