Fotografie není k dispozici.

Alexandra Májová (Česká republika)

Ilustrátorka, výtvarnice, animátorka, scenáristka a režisérka. Vystudovala animaci na FAMU. Během studií strávila nějaký čas na Estonian Academy of Arts in Tallinn. Působila v programovém oddělení Mezinárodního festivalu animovaných filmů Anifilm. Její krátké animované filmy Alergie (2008), Swimming Pool (2010), Mythopolis (2013) a Pračka (2020) získaly řadu významných domácích i mezinárodních ocenění. Alexandra je jednou z režisérek animovaného televizního seriálu Mlsné medvědí příběhy (2020).

Filmografie

 • Pračka
  2020
 • Mlsné medvědí příběhy
  2020
 • Hurá na pohádky
  2019
 • Na lanýže!
  2019
 • Hurá na borůvky!
  2017

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít