Fotografie není k dispozici.

Veronika Zúbek Kocourková (Slovensko)

Slovenská režisérka, animátorka a výtvarnice. Studium absolvovala na VŠMU na katedře animované tvorby v Bratislavě. Společně se Simonou Hrušovskou je spolumajitelkou společnosti Superfilm. Věnuje se animaci svých autorských filmů, spotů pro různé festivaly, nebo videoklipů (je jednou z autorů animovaného videoklipu k písni Duch města od Jany Kirschner). Velký úspěch zaznamenal její projekt "SUPERKOMIX" - komiksové zpracování každodenního života, které vyšlo v roce 2015. Kromě toho v roce 2013 získala ocenění Anča D Award za film s názvem Jak vzniká tornádo. Projekt Tresky Plesk je animovaný seriál vycházející právě z tohoto úspěšného krátkého filmu, který vdechl život rodinám molekul a zábavnou formou přibližuje dobrodružství odehrávající se v naší atmosféře. Seriál doplňují i dvě knihy: Katastrofický deník Katy Strofové a Kata Strofová a tajemství sněhových vloček.

Filmografie

 • Kata Strofová a tajomstvo snehových vločiek
  2022
 • Tresky Plesky
  2017-2018
 • Ako vzniká tornádo
  2013
 • Láska na prvý pohľad
  2011

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít