Fotografie není k dispozici.

Marie Urbánková (Česká republika)

Výtvarnice a ilustrátorka Marie Urbánková (1995) absolvovala SUPŠ Žižkov a poté nastoupila na UMPRUM, kde momentálně studuje v Ateliéru filmové a televizní grafiky. Je jednou ze stálých ilustrátorek časopisu Raketa. Dlouhodobě se věnuje ilustracím dětských knížek (Tajemství za sněhovým knírkem, Trable s tátou, Jedéém! nebo Příběhostroj) a stala se autorkou výtvarné podoby nového animovaného seriálu Kosmix. Mimo knih se zabývá i animovaným filmem. V roce 2019 dokončila ve spolupráci s produkční společností Maur film snímek Betonová džungle.

Filmografie

  • Betonová džungle
    2019

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít