Marta Prokopová (Slovensko)

Marta Prokopová (1991) je absolventkou Vysoké školy múzických umění v Bratislavě (Academy of Performing Arts), oboru animované tvorby. Během studia vytvořila tři krátkometrážní animované filmy, které byly uvedeny v rámci mnoha mezinárodních festivalů včetně MFF Annecy (Familiy - Basis of Life / 2013 /), nebo Animafest Zagreb (White Forest / 2014 /, Mila Fog / 2015 /). V roce 2015 se zúčastnila jako členka studentské poroty MFF San Sebastian. Vystavovala ve Vídni v rámci MFF Tricky Women (2015) a v Moskvě v galerii Solyanka VPA (video / performance / animation) v rámci prohlídky mladých talentů z celého světa. Nedávno získala vrámci MFF Fest Anča ocenění Slovak Anča Award za nejlepší slovenský snímek s magisterským filmem MILA FOG.

Filmografie

 • Divoké bytosti
  2019
 • MILA FOG
  2015
 • Biely les
  2014
 • Rodina - základ života
  2013

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít