Fotografie není k dispozici.

Liang Xuan (Čína)

Liang is a self-taught chinese film director, a native of Guangxi Zhuang Autonomous Region. He applied to study film directing at the Beijing Film Academy, but was rejected twice. He was, however, accepted to Tsinghua University to study thermal energy and power engineering. In 2003, he dropped out to pursue his goal of making movies with his friend and creative partner, Zhang Chun.

It took Liang two years and more than 10 rewrites to complete the script of Big Fish and Begonia, an epic fantasy that touches on themes of life, death and rebirth. The movie earned over 74.6 million USD in its opening days, and has been widely praised for its spellbinding animation.

Filmografie

  • Big Fish and Begonia
    2016

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít