Fotografie není k dispozici.

Bára Anna Stejskalová (Česká republika)

Bára Anna Stejskalová je režisérkou, výtvarnicí a scénáristkou animovaných filmů se specializací na loutkovou animaci. Svá studia animovaného filmu začala na Univerzitě Umění v Bournemouthu ve Velké Británii, aby je pak zakončila Magisterským studiem na FAMU. Její Bakalářský film Rybáři (2017) byl nominován na Shortlist BAFTA. Je spoluautorkou projektu HEARDT, který byl oceněn oficiálním grantem festivalu Burning Man v USA. Její absolventský film Jsme si o smrt blíž (2020) procestoval světové festivaly a hned v prvních dvou uvedeních získal divácké ceny.

Filmografie

 • Jsme si o smrt blíž
  2020
 • 24
  2018
 • Rybáři
  2016
 • Mezitím ve vesmíru
  2013

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít