Damián Vondrášek (Česká republika)

Damián Vondrášek (1991, Praha) studuje katedru režie na pražské FAMU. Jeho první krátký film SPOLU (2015) získal na Famufestu 2015 cenu za nejlepší režii. VĚZENÍ (2016) mělo svou mezinárodní premiéru na MFF v San Sebastianu. Zároveň bylo uvedeno v sekci Future Frames na MFF Karlovy Vary a v rámci cen Český lev nominováno na cenu Magnesia za nejlepší studentský film. HRANICE (2020) byla uvedena na festivalu v Terstu a získala dvě nominace na Českého lva. Jeho připravovaný krátký film RITUÁLY byl vybrán na programy Cannes Focus Script a Midpoint shorts. Se svým připravovaným debutem BOHYNĚ se účastní francouzského development programu LIM.

Filmografie

 • Hranice
  2020
 • Vězení
  2016
 • #noborders
  2016
 • Spolu
  2015
 • Venku pršelo
  2014

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít