Fotografie není k dispozici.

David Semler (Česká republika)

Po dvouoborovém studiu Anglistiky-amerikanistiky a Českého jazyka a literatury na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy nastoupil David Semler na studia Scenáristiky a dramaturgie na FAMU. To, že se nejprve zajímal spíše o literaturu, dokládá i jeho vítězství v soutěži National Literary Award for Young Writers v roce 2010 a to s povídkou Kingdom of Smiles (Království úsměvů), která následně vyšla v Lidových novinách.

Velmi záhy se však začal věnovat psaní filmových scénářů. Během svých studií napsal (mimo tří celovečerních) scénáře k více než deseti zrealizovaným krátkým filmům a filmovým cvičením. Jedním z nich je i krátké komediální drama Musí to být bolestivý (2020), které si sám zrežíroval.

Filmografie

  • Musí to být bolestivý
    2020
  • S tebou
    2014

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít