João Dumans

João Dumans (Brazílie)

João Dumans is a screenwriter and director based in Belo Horizonte, Brazil. His first feature Araby (2017), co-directed with Affonso Uchoa, premiered at the Tiger Competition, in Rotterdam, and was shown and awarded in numerous festivals around the world. His second film, The lines of my hand (2023), won the Best Film Award at Tiradentes Film Festival, in Brazil. He worked as an editor and screenwriter for several brazilian features, including The Hidden Tiger (2014), Seven Years in May (2019) Where I grow old (2016), The Sleepwalkers (2018), The Residents (2010) and Joaquim (2017).

Filmografie

  • The lines of my hand
    2023
  • Araby
    2017
  • Everybody has it’s own way
    2014

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít