Tomasz Wiński

Tomasz Wiński (Polsko)

Tomasz Wiński (1979) se narodil v Polsku. Vystudoval režii na pražské FAMU, kde zaujal svými krátkými filmy Pokus (2005) a Mia (2006). Za svůj absolventský film Příznaky získal v roce 2011 cenu za nejlepší film a cenu za nejlepší režii na FAMUFESTu. Jeho krátký film Jiří pes uprchlík získal cenu za nejlepší scénář na festivalu ve španělské Huesce (2019) a zvláštní uznání národní soutěže na Festivalu Prague Shorts (2020). V roce 2020 založil spolu s Terezou Wiński produkční společnost One Way Ticket Films, která se zaměřuje na výrobu radikálních filmových experimentů. Jeho celovečerní debut ‘Hranice lásky byl uveden v hlavní soutěži na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech (2022), kde získal cenu mezinárodní kritiky FIPRESCI. V současné době žije v Praze.

Filmografie

 • Hranice lásky
  2022
 • Jiří pes uprchlík
  2019
 • Příznaky
  2010
 • Mia
  2006
 • Pokus
  2005

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít