Martina Saková

Martina Saková (Slovensko)

Vystudovala Vysokou školu múzických umění, absolvovala dva roky studií na Televizní a filmové univerzitě v Postdamu a mediální studia na Universitě umění v Brně. Natočila více než dvacet krátkých filmů. Pracovala jako asistentka produkce v STV v programovém centru pro děti a mládež. Vytvořila dětské filmy Amálka, ja sa zbláznim, Čarovala ryba, aby bola chyba. Byla výkonnou producentkou hraného filmu Vadí nevadí (2001). Je zakladatelkou a ředitelkou animačního studia Projector23/Berlin.

Filmografie

 • Léto patří rebelům
  2020
 • Celnice: Susedia
  2013
 • Malá Hanoj
  2012
 • Heavy Mental
  2012

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít