Fotografie není k dispozici.

Pascal Plisson (Francie)

Pascal Plisson je zkušený, především televizní dokumentarista, který se specializuje na filmování zvířat nebo lidí uprostřed divoké přírody. Natočil např. film o řidičích náklaďáků na Sibiři nebo o korálovém atolu Clipperton v Tichém oceánu. „Pokaždé mi jde o totéž: být protagonistům emocionálně blízko, ale vždy je ukázat divákům v jejich prostředí," říká. Od roku 1984 do roku 1993 napsal a zrealizoval pro televize CBS, France 2 a Canal+ okolo dvaceti sportovních a dobrodružných reportáží z amerického kontinentu. Na konci 90. let začal strávit většinu roku ve Východní Africe. V Keni natočil i své jediné hrané drama Masajové – bojovníci deště, uvedené v roce 2005 i v českých kinech. Zkombinoval v něm fiktivní příběh se zvyky a rituály kmene, do rolí obsadil skutečné Masaje.

Filmografie

 • Gogo
  2020
 • Le Grand Jour
  2015
 • Cesta do školy
  2013
 • Tajemný ostrov na konci světa
  2005
 • Masajové - bojovníci deště
  2004

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít