Barbora Valecká (Česká republika)

Vystudovala ateliér Filmové a televizní grafiky na UMPRUM (2012). Po absolvování začala pracovat ve studiu Hafan film na projektu celovečerního filmu Jana Baleje Malá z rybárny. Tamtéž v roce 2014-2015 vznikl také první autorský film pro děti Báry Valecké a Filipa Pošivače Až po uši v mechu, který se později promítal na mnoha mezinárodních festivalech. Věnuje se převážně tvorbě pro děti, loutkové animaci, ilustruje dětské knížky, kreslí a maluje pro hospicové sdružení Cesta domů a další organizace.

Filmografie

  • Přes palubu!
    2019
  • Až po uši v mechu
    2015

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít