Lukas Dhont (Belgie)

Lukas Dhont se narodil v belgickém Gentu a na tamní Škole umění (KASK) absolvoval Katedru audiovizuální tvorby. Jeho krátké filmy Corps perdu (Ztracené tělo) a L'infini (Do nekonečna) získaly četná ocenění, druhý jmenovaný byl dokonce v roce 2015 v širší nominaci na Oscara. Během svých studií se zaměřil na fikci, ale zároveň zkoumal možnosti dokumentárního filmu. V roce 2016 získal scénář k Dívce podporu canneského programu Cinéfondation. Tento film spojuje témata, která Dhont úspěšně ohledával už za studií: především tanec, transformaci a identitu. Mladý belgický režisér pravidelně spolupracuje s choreografem a tanečníkem Janem Martensem (např. společné představení Obyčejní lidé).

Filmografie

 • Dívka
  2018
 • Do nekonečna
  2014
 • Ztracené tělo
  2012
 • Skin Sky
  2012

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít