Fotografie není k dispozici.

Fokion Xenos (Řecko)

Fokion je řecký režisér a designer pocházející z Atén. Ve své animované tvorbě se často zaměřuje na hravé a odvážné příběhy s důrazem na vizuální gagy a upřímné emoce. Svým zaměřením na práci s barvou a formou tíhne k časté kombinaci praktických a digitálních triků a vytváří tak jedinečné a dechberoucí vizuály. Jeho absolventský film Horko, který vznikl v produkci britské National Film and Television School byl oceněn na několika prestižních festivalech. Snímek Horko byl navíc zařazen do oficiálního výběru více než 70 filmových festivalů po celém světě, mezi jinými například na festivalech Annesy, Anima Mundi, LSSF, LIAF nebo Encounters. Snímek také obdržel cenu za nejlepší studentský krátký film udělovanou britskou Royal Television Society.

Filmografie

  • Horko
    2019

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít