Tomasz Wasilewski (Polsko)

Tomasz Wasilewski (1980) je polský scenárista a režisér. Absolvoval filmovou školu v Lodži. Spolupracoval s renomovanými polskými divadelními režiséry i na mezinárodních filmových produkcích dánské společnosti Zentropa. Natočil krátké snímky Nawiść (2001) a One-Man Show (Show jednego człowieka, 2008). Pro TV píše scénáře k seriálům. Úspěšně debutoval snímkem V ložnici (W sypialni, 2012), drama Plující mrakodrapy (Płynące wieżowce, 2013) je jeho druhým filmem.

Filmografie

 • Spojené státy lásky
  2016
 • Plující mrakodrapy
  2013
 • V ložnici
  2012
 • One-Man Show
  2008
 • Nawiść
  2001

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít