Fotografie není k dispozici.

Melanie Pereira (Portugalsko)

Melanie Pereira is the director of Aos meus pais (2018), a documentary about her parents’ immigration process to Luxembourg, awarded at Doclisboa 2018. The documentary Nos Jardins do Barrocal premieres at Porto/Post/Doc the following year, and in 2020, the documentary-essay Memória Descritiva is included in the official selection of Doclisboa and of Porto/Post/Doc. Her latest film, As Melusinas à margem do rio, won 3 awards at DOCLisboa 2023. Alongside her interest in e/immigration identities, memories and archives, she develops several works around cinema and women.

Filmografie

 • As Melusinas à Margem do Rio
  2023
 • Lugares de Ausência
  2021
 • Memória Descritiva
  2020
 • Nos Jardins do Barrocal
  2019
 • Aos meus pais
  2018

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít