Fotografie není k dispozici.

Virpi Suutari (Finsko)

Narodila se v roce 1967, žije a pracuje v Helsinkách jako filmařka a producentka. Je členka Evropské filmové akademie a držitelka čestného doktorátu na University of Lapland. Oceňovaná filmařka je známá svým osobním filmografickým stylem a emotivním vyprávěním. Její filmy se promítaly po celém světě. Snímek Idle Ones (2002) byl nominován na nejlepší evropský dokument (EFA). Suutari získala několik cen Best Nordic Documentary. Její poslední film Entrepreneurs se objevil ve výběru Masters na IDFA 2018. Virpi třikrát získala národní cenu Jussi (finský Oscar). Pracuje s nejlepšími filmovými profesionály, krom jiného se střihačem Jussi Rautaniemi, který sestříhal mezinárodně uznávané filmy, jako například Nejšťastnější den v životě Olliho Mäkiho (cena Un certain regard - Cannes 2016).

Filmografie

  • Aalto: Architektura emocí
    2020
  • Entrepreneurs
    2018
  • Idle Ones
    2002

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít