Fotografie není k dispozici.

Jean-François Laguionie (Francie)

Jean-François Laguionie (1939) je významnou osobností francouzské animátorské školy. Spolupracoval mj. s  Michelem Ocelotem. V  80. letech založil studio animace La Fabrique a natočil kritiky vstřícně přijatý celovečerní debut Gwen, neboli Kniha písku (1985). Svůj druhý film Příběh opičáka zasazený do mytického opičího království, natočil až v roce 1999, od té doby nicméně režíroval další čtyři snímky. Ten poslední, Princova cesta, pod nímž je podepsaný s mladším kolegou Xavierem Picardem (1962), volně navazuje na Příběh opičáka. Laguionie má na kontě řadu cen včetně Zlaté palmy za krátkometrážní snímek La Traversée de l'Atlantique à la rame (1978) nebo nominace na Evropskou filmovou cenu za film Louisa na pobřeží (2017).

Filmografie

 • Princova cesta
  2019
 • Louisa na pobřeží
  2017
 • Obraz
  2011
 • Příběh opičák
  1999
 • Gwen, neboli Kniha písku
  1985
 • La Traversée de l'Atlantique à la rame
  1978

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít