Xavier Picard (Francie)

Režisér a producent animovaných filmů Xavier Picard (1962) má za sebou několik celovečerních filmů i TV seriálů, které napsal, režíroval nebo produkoval. K nejznámějším patří film Mumínci na Riviéře (2014), který spolurežírovala Finka Hanna Hemilä. Dále natočil například seriál Podivná rodinka (La famille Ouf, 2005) nebo Král Artuš a rytíři spravedlnosti (1992).

Filmografie

 • Princova cesta
  2019
 • Mumínci na Riviéře
  2014
 • Podivná rodinka
  2005
 • Král Artuš a rytíři spravedlnosti
  1992

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít