Kolektiv Averklubu (Česká republika)

Averklub kolektiv je volné uskupení z mosteckého Chanova, jež bylo zformováno díky součinnosti knihovny Romafuturismo a spolku Aver Roma. Kolektiv, jehož klíčovými členy jsou místní umělci a aktivisté, ale i například výtvarník a architekt Zbyněk Baladrán (1973), realizuje kulturní a volnočasový program ve stejnojmenném kulturním centru a provozuje sociální podnik s cílem zlepšit životní úroveň místních obyvatel. Zabývá se i výzkumem umlčené romské historie a dalšími sociálně-politickými otázkami.

Zbyněk Baladrán (1973) je vizuální umělec, kurátor a výstavní architekt. Vystudoval dějiny umění na FF UK, posléze navštěvoval ateliéry vizuální komunikace, malby a nových médií na pražské AVU. Je spoluzakladatelem prostoru pro současné umění display, z nějž spojením s projektem tranzit.cz později vznikl tranzitdisplay. Jeho antropologicky laděná díla hledají souvislosti mezi minulostí a její konstrukcí ve vztahu k převládajícím epistemologickým vzorům, a to zejména v západní civilizaci.

Filmografie

  • Sociální vražda
    2021

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít