Fotografie není k dispozici.

Christos Nikou (Řecko)

Christos Nikou (1984) sbíral filmařské zkušenosti jako pomocný režisér na řadě hraných filmů, mimo jiné ve štábu renomovaného krajana Jorgose Lanthimose při natáčení kultovního snímku řecké divné vlny Špičák. Pracoval také s Richardem Linklaterem na filmu Před půlnocí. V roce 2012 napsal a režíroval úspěšný krátký film KM, s nímž objel 40 filmových festivalů včetně Rotterdamu, Stockholmu nebo Palm Springs. Absurdní melodrama těžící z tradice řecké divné vlny Jabka jsou jeho celovečerní debut, který se setkal s velkým ohlasem na festivalech v Benátkách a Torontu.

Filmografie

  • Fingernails
    2022
  • Jabka
    2020
  • KM
    2012

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít