Fotografie není k dispozici.

Angela Schanelec (Německo)

Všestranná německá umělkyně Angela Schanelecová se narodila v roce 1962 v Aalen. Po studiích činoherního herectví působila v 80. letech na scénách v Kolíně nad Rýnem, Bochumi, Hamburku a Berlíně. V roce 1995 absolvovala filmovou režii na berlínské DFFB a zároveň debutovala celovečerním filmem Das Glück meiner Schwester (Štěstí mojí sestry). Své snímky si většinou sama píše, stříhá a hraje v nich. Za svůj poslední, již v pořadí osmý, snímek Byl jsem doma, ale… (Ich war zuhause, aber…, 2019) si odnesla z festivalu Berlinale Stříbrného medvěda za nejlepší režii.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít