Fotografie není k dispozici.

Asad Faruqi (Pákistán)

Asad Faruqi je pákistánský kameraman a dokumentarista žijící v New Yorku. Jako kameraman je podepsán pod řadou úspěšných filmů, včetně Oskarem oceněného dokumentu A Girl in the River: The Price of Forgiveness (2016) či dokumentárního filmu Saving Face, jenž získal Oskara v roce 2012. Mezi dalšími filmy lze jmenovat například dokumenty Pakistan’s Taliban Generation (cena Emmy a Alfred I Dupont Award),Song of Lahore,” “Peacekeepers: A Journey of a Thousand Miles,” “Transgenders: Pakistan’s Open Secret či dokument Armed With Faith, na kterém se podílel jako kameraman i režisér (cena Emmy 2019). Asad spolupracoval s HBO, The New York Times, PBS, Channel 4, CBC, SBS či Arte.

Filmografie

  • Manželství
    2021

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít