Fotografie není k dispozici.

Benjamin Ree (Norsko)

Benjamin Ree (1989) vystudoval v Oslu žurnalistiku a začal pracovat pro Reuters a BBC. Brzy se ale začal věnovat natáčení krátkých dokumentů, včetně cenami ověnčeného snímku Snění o orlu skalním (Drømmen om kongeørnen), který měl premiéru v roce 2012 na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Amsterdamu. Jeho prvním celovečerním dokumentem byl Magnus (2016), portrét nejlepšího šachisty na světě, uvedený na festivalu Tribeca a prodaný do distribuce v 64 zemích. Malířka a zloděj, který je Reeovým druhým celovečerním snímkem, získal ceny na Sundance Film Festival či BFI London Film Festival.

Filmografie

  • Malířka a zloděj
    2020
  • Magnus
    2016
  • Snění o orlu skalním
    2012

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít