Fotografie není k dispozici.

Petr Kubík (Česká republika)

Petr Kubík je českým scénáristou a režisérem. Od svých 15 let točil krátké amatérské filmy, které se později přetransformovali společně s jeho cestovatelskou vášní v cestopisné dokumenty. Později začal spolupracovat na natáčení WRC Rally a Dakaru. V roce 2008 se režijně podílel na dokumentu o problematice bezdomovectví v hlavním městě Praze. Při režijních studií na FAMO v písku se začal věnovat vizuálním efektům. V roce 2009 spolupracoval jako VFX supervisor s Vojtěchem Kotkem na projektu „ctrl EMOTION". V roce 2012 se jako VFX supervisor podílel na projektu Cyril a Moteděj: Apoštolové Slovanů, který byl uveden jako čtyřdílný seriál i jako celovečerní film. V roce 2013 započal práce na mezinárodním road movie Montenegro, který propojil 18 lidí z 8 různých zemí byl distribuován po celé Východní Evropě. V tomtéž roce režíroval taktéž film „Lost Legion" v Hollywoodské produkce Lions Gate. V současné době se věnuje režii reklam a vývoji nových filmových projektů.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít