Fotografie není k dispozici.

Jasmila Žbanić (Bosna a Hercegovina)

Jasmila se narodila v roce 1974 v Sarajevu, kde také vystudovala na katedře divadelní a filmové režie na Akademii dramatických umění.

Jasmiliny filmy a videa se promítaly na desítkách výstav po celém světě jako třeba na Manifestě 3, istanbulském Biennial, v Kunsthalle Fridericianum Kassel, v Nadaci švédského současného umění, v New Museum v New Yorku. Je nositelkou ceny Kairos z roku 2014, která se uděluje evropským umělcům s významným kulturním a společenským dopadem. Její zatím poslední film Quo Vadis, Aida? měl v roce 2020 premiéru na festivalu v Benátkách a byl nominován na Oscara za nejlepší zahraniční film.

Filmografie

 • Quo vadis, Aida?
  2020
 • Ostrov lásky
  2014
 • Pro ty, kteří už nemůžou vyprávět
  2013
 • Na cestě
  2010
 • Grbavica
  2006

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít