Šimon Holý

Šimon Holý (Česká republika)

Šimon Holý se narodil v Praze v roce 1994. Vystudoval režii na pražské FAMU. Jeho celovečerní debut Zrcadla ve tmě měl premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary 2021, odkud dále putoval po celém světě. Snímek získal dvě nominace na Ceny české filmové kritiky včetně jedné pro Holého za Objev roku. Kromě režie se věnuje také hudbě. Za soundtrack k filmu Všechno bude režiséra Olma Omerzu byl nominován na cenu Český lev. Na Radiu Wave kromě moderace proudového vysílání a popkulturního podcastu Kompot vytvořil úspěšné podcastové seriály Rozchod a Zkouškový. A pak přišla láska... je jeho druhý celovečerní film.

Filmografie

  • A pak přišla láska...
    2022
  • Zrcadla ve tmě
    2021

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít