Šimon Holý (Česká republika)

Šimon Holý se narodil v Praze v roce 1994. Vystudoval režii na FAMU a během studií natočil několik krátkých filmů. Byl členem poroty na festivalech v San Sebastianu, Febiofestu nebo Queer filmovém festivalu Mezipatra. Holý je také skladatelem filmové hudby - spolu s Monikou Omerzu Midirakovou byl nominován na cenu Český lev za hudbu k filmu Všechno bude. Kromě hudby moderuje na Radiu Wave proudové vysílání On-Air a popkulturní pořad Kompot. V roce 2021 režíroval druhou řadu populárního podcastového seriálu Zkouškový a jeho debutový celovečerní film Zrcadla ve tmě soutěžil v sekci Na východ od západu festivalu v Karlových Varech. Film nedávno získal dvě nominace na Cenu české filmové kritiky včetně jedné pro Holého za Objev roku.

Filmografie

  • Zrcadla ve tmě
    2021

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít