Fotografie není k dispozici.

Mamoru Hosoda (Japonsko)

Mamoru Hosoda se narodil 19. září 1967 v Japonsku, v prefektuře Tojama. V roce 1991 začal pracovat jako animátor ve studiu Tóei dóga (dnes Toei Animation). Pracoval na slavných animovaných seriálech, které studio vyrábělo, jako Dragon Ball Z, Slam Dunk nebo Sailor Moon. Později se Hosoda stal režisérem.

V roce 1999 natočil svůj celovečerní anime debut s názvem Digimon. Větší úspěch si vydobyl jeho třetí snímek, O dívce, která proskočila časem, jenž získal mnohá ocenění. Ve filmu Letní válka z roku 2009 si Hosoda poprvé vyzkoušel také scenáristickou práci. Snímek se stal v Japonsku velkým hitem a vidělo jej 1,26 miliónů diváků. Letní válka taktéž získala řadu cen a byla mimo jiné uvedena na festivalu Berlinale. O rok později si Hosoda založil vlastní produkční společnost. Jejím prvním počinem byly Wolf Children, jenž vidělo přes 3 milióny diváků.

Filmografie

 • Mirai, dívka z budoucnosti
  2018
 • Kluk ve světě příšer
  2015
 • Vlčí děti
  2012
 • Letní válka
  2009
 • O dívce, která proskočila časem
  2006
 • Digimon
  2000

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít