Filip Diviak

Filip Diviak (Slovensko)

Filip Diviak je slovenský režisér a animátor, vystudoval animaci na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně v České republice. Zaměřuje se především na ručně kreslenou animaci, ale částečně pracuje také jako ilustrátor a designér postav a prostředí. Během studií absolvoval stáž v norském studiu Animaskin, poté pracoval jako výtvarník pro pražské studio Krutart. V roce 2021 spolu s dalšími animátory založil animační studio Tri Pirogy se sídlem ve Zlíně. Jeho hlavním zájmem je vyprávět příběhy s důležitými společenskými tématy viděné dětskýma očima. Nevinně, něžně, nápaditě a hravě. V minulosti natočil několik úspěšných krátkých filmů oceněných na festivalech po celém světě.

Filmografie

 • Jmenuju se Edgar a mám krávu
  2023
 • Zvuky spoza lúky
  2020
 • Pod mrakem
  2018
 • Probouzeč
  2017

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít