Fotografie není k dispozici.

Behtash Sanaeeha (Írán)

Behtash Sanaeeha se narodil v roce 1980 v Šírázu, kde vystudoval civilní inženýrství a následně nastoupil na studia architektury, která opustil, aby se věnoval psaní scénářů a režírování krátkých a dokumentárních filmů a reklam. Režíroval též dva animované televizní seriály a jeden televizní film. Roku 2015 zrežíroval svůj první celovečerní film Riziko kyselého deště, kterým úspěšně započal dráhu režiséra celovečerních filmů.

Filmografie

  • Balada o bílé krávě
    2020
  • Neústupná diplomacie pana Naderiho
    2017
  • Riziko kyselého deště
    2015

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít