Eliška Kováříková

Eliška Kováříková (Česká republika)

Eliška Kováříková se narodila v Praze do rodiny výtvarníků a od dětství se věnovala kresbě a divadelní improvizaci. Vystudovala architekturu na liberecké Technické univerzitě a scenáristiku a dramaturgii na pražské FAMU. Během studií získala dvě ceny na FAMUFESTu za Nejlepší nerealizovaný scénář se snímky Ultraspeed oversweet a Vzteklá krása – druhý zmíněný získal také cenu Filmové nadace na festivalu v Karlových Varech. Na FAMU započala její spolupráce s Adamem Struhalou, se kterým v roce 2021 natočila krátkometrážní snímek Příběh hrůzostrašné Eliz, který byl nominován na Českého lva i Cenu české filmové kritiky v kategorii Nejlepší krátký film.

Filmografie

  • Příběh hrůzostrašné Eliz
    2021

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít