Adam Khalil (Spojené státy)

Adam Khalil (Ojibway) is a filmmaker and artist. His practice attempts to subvert traditional forms of ethnography through humor, relation, and transgression. Adam's work has been exhibited at the Museum of Modern Art, Whitney Museum, Toronto Biennial, Sundance Film Festival, Walker Arts Center, e-flux, Tate Modern and LACMA. Khalil is a 2019-20 Jerome Hill Artists Fellow, 2017 Sundance Art of Nonfiction grantee, UnionDocs Collaborative Fellow and Gates Millennium Scholar.

Filmografie

  • Empty Metal
    2018
  • The Violence of a Civilization without Secrets
    2018

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít