Manuela Serra (Portugalsko)

Manuela Serra je portgalská režisérka a herečka. V letech 1971 až 1974 studovala filmovou tvorbu na Institut des Arts et Diffusion (IAD) v belgickém Bruselu. Jako asistentka střihače pracovala na filmu Deus, Pátria, Autoridade (archivní materiály, události z let 1974–75). Byla zakládající členkou sdružení Cinema Cooperative Virver, ze kterého v roce 1981 odešla. Předtím se podílela jako producentka a asistentka režiséra na několika středometrážních filmech a na filmu Ruiho Simõese Bom Povo Português. V letech 1979 až 1985 se věnovala produkční a režijní činnosti a napsala scénář pro své první dílo Běh věcí. V roce 1990 začala psát scénář pro druhý film Swell, který nakonec nebyl schválen.

Filmografie

  • Běh věcí
    1985

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít