Dieudo Hamadi (Kongo - Kinshasa)

Dieudo Hamadi se narodil v Kisangani v Konžské demokratické republice. Tři roky studoval medicínu, poté začal natáčet filmy. Režíroval krátký dokument Ladies in Waiting (2010), celovečerní dokument Atalaku (2013) a festivalový film Závěrečná zkouška (2014). Cesta za miliardou (2020) je jeho nejnovější film.

Od roku 2013, kdy natočil svůj celovečerní dokumentární debut, stvořil Dieudo Hamadi neopakovatelnou mozaiku děl, která zachycují střípky ze života současného Konga. Ve svých filmech ukazuje Hamadi volby (Atalaku, 2013), školy (Závěrečná zkouška, 2014), násilí na ženách a dětech (Máma plukovnice, 2017) či politickou mobilizaci (Kinshasa Makambo, 2018) a vypráví v nich osobní příběhy, které zároveň odhalují kolektivní zkušenost a historii země. Ve filmu Cesta za miliardou Hamadi svůj styl piluje k dokonalosti a doprovází skupinku obětí šestidenní války, která v jeho zemi proběhla roku 2000, na cestě za odškodným od vlády.

Filmografie

 • Cesta za miliardou
  2020
 • Kinshasa Makambo
  2018
 • Máma plukovnice
  2017
 • Závěrečná zkouška
  2014
 • Atalaku
  2013
 • Ladies in Waiting
  2010

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít