Fotografie není k dispozici.

Panah Panahi (Írán)

Panah Panahi se narodil v Teheránu v roce 1984 a vystudoval film na tamní univerzitě. Jeho první krátký film získal řadu cen na domácích i mezinárodních festivalech. Panah začínal jako filmový fotograf, poté pracoval jako asistent kameramana a asistent režie. Byl také konzultantem, střihačem a asistentem režie u filmů svého otce, slavného íránského režiséra Jafara Panahiho. Jeho první celovečerní film Na cestě byl vybrán do sekce Quinzaine des Réalisateurs festivalu v Cannes 2021.

Filmografie

  • Na cestě
    2021

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít