Fotografie není k dispozici.

Lucia Klein Svoboda (Česká republika)

Lucia Klein Svoboda je režisérka, autorka a herečka. Svou kariéru začala v dnes již legendárním Bratislavském divadle Astorka Korzo 90. Napsala a zrežírovala celovečerní film Pírko, jeden z nejdrsnějších portrétů mladých dívek na okraji společnosti. Lucii nechybí ostrý jazyk ani vtip a její scénář k filmu Jako v ráji sice nedošel realizace, zato ale dokázal rozvířit debatu o svobodě slova a také vyhrál první cenu Filmové nadace. Lucia svoje filmy také produkuje a jako producent se podílela i na celovečerním filmu Karel Svoboda – Šťastná léta.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít