Martin Trabalik (Česká republika)

Martin je český fotograf a kameraman, žijící v Praze. Ve své práci se zabývá sociálními a humanitárními otázkami. V roce 2016 se během uprchlické krize vydal jako dobrovolník na řecký ostrov Lesbos. V Řecku a na Balkáně strávil půl roku a během té doby se začal zajímat o focení. Od té doby pracoval na projektech ve Španělsku, Arménii, Polsku, a Bangladéši. V roce 2018 získal cenu Czech Press Photo za reportáž o vyhnání Rohingů do Bangladéše. V roce 2021 režíroval a produkoval dokumentární film Incendios o lesních požárech v Bolívii, který byl oceněn jako nejlepší celovečerní dokumentární film na Mezinárodním filmovém festivalu v La Pazu.

Filmografie

  • Incendios
    2021

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít