Fotografie není k dispozici.

Daniela Špinar (Česká republika)

Daniela Špinar je česká divadelní režisérka, od září 2015 umělecká ředitelka Činohry Národního divadla. Po absolutoriu oborů herectví a režie na Katedře činoherního divadla DAMU s velkým úspěchem hostovala v mnoha regionálních i pražských divadlech; na krátko byla v angažmá v Divadle na Vinohradech, kde vznikla její nejslavnější inscenace Vojcek. Spolupracovala i s nezávislým divadlem Letí. Do svého nástupu do ND posbírala všechny domácí divadelní ceny, některé i opakovaně.

Jako umělecká ředitelka Činohry Národního divadla se vyprofilovala i autorsky a inscenovala tu kromě klasiky také řadu vlastních dramatizací či textových koláží.

V roce 2021 udělala coming out – je žena a prochází tranzicí.

Filmografie

  • Idiot
    2022

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít